Tahta Kurusu İlaçlama

Tahta Kurusu İlaçlama

Sektörümüz içindeki engin tecrübelerimizle birlikte tahta kurusu ilaçlama uygulamalarında zirve yürüyüşümüzü sürdürüyoruz. Her zaman daha iyi bir sonuç almayı amaçlayarak uzman ekiplerimizle görev başında bulunuyoruz. Üst seviye kaliteli kimyasal malzemelerimiz ve son teknoloji cihazlarımızla fark yaratma konusunda her zaman iddialıyız. İlaçlama hizmetlerimiz ve periyodik kontrol uygulamalarımızla oldukça uygun fiyatlarımız sayesinde sizleri istilacı tahta kurularından kurtarıyoruz.

Tahta kurusu yoğunluğu ve türüne göre solüsyonlarımızı farklı form ve formüllerle hazırlıyoruz. Uygulamalarımız sırası ve sonrasında sağlığa veya çevreye hiçbir şekilde zarar vermiyoruz. Kullanacağımız ilaçlama yöntemine göre sizleri bilgilendirerek en iyi sonucu almanızı hedefliyoruz. Tahtakurusu ilaçlama formüllerimizle memnuniyetinizi oldukça arttırmayı planlıyoruz. Tahta kurusu ile karşılaşmanız durumunda mutlaka profesyonel destek almanızı öneriyoruz. Bilgisiz veya eksik bilgiler sonucunda yapılabilecek işlemler tahta kurusu sorununu daha çok büyüterek içinden çıkılmaz bir hale getirebilir.

İşinin uzmanı ekiplerimizin yerinde tespitleri sonucunda yapılan ilaçlama sayesinde problemleri bertaraf ediyoruz. Böylelikle gözünüz arkada kalmadan ve en ufak bir şüpheye gerek bırakmadan tüm tahta kurularının yok olmasını sağlıyoruz. İlaçlama sonrasında yaptığımız kontroller eşliğinde uygulamalarımızın faydalarını net bir şekilde görmenizi sağlıyoruz.

İnsanlar tahta kurularının görünmez yapıda olduklarını düşünebilir. Yumurtadan yeni çıkmış olan tahta kuruları görülemeyebilir fakat yetişkin boyutta olanlar rahatlıkla görülür. Kahverengi renkte olan tahta kuruları beslendikleri zaman kızarık bir şekilde görünür. Hareketleri yavaş olan bu canlılar ortalama 4 ile 5 milimetre arasında boyutlara ulaşabilir.

Tahta Kurusu Nerelerde Yaşar?

Tahta kuruları saklanmak için genel olarak aralık ve çatlakları bulunan yerleri tercih eder. Tahta kurularının sık görülebileceği yerler;

 • Cam ve kapı doğramalarının içerisi,
 • Parke ve parke profilleri,
 • Tüm mobilya çeşitleri,
 • Yatak başlıkları,
 • Çarşaf, yastık ve yorgan gibi pek çok şekilde sıralanabilir.

Tahta kurusu ilaçlama konusunda bulunabilecekleri yerler ve tüm detaylara olan hakimiyetimizle hizmetlerimizi hassasiyetle ilerletiyoruz. Yukarıda saymış olduğumuz yerler tahta kurusunun ilk görülebileceği yerleri oluşturur. Bununla birlikte farklı bölgelerde de görülmeleri durumunda kesinlikle ilaçlama konusunda destek alınmalıdır.

Tahta kuruları kan ile beslenir. İsminde tahta geçiyor olması, bu canlıların tahta ve türevleri ile beslendiği yanılgısını oluşturur. Bu böcek türü bulunduğu ortamda ciltten kan emerek gelişimini sürdürür. Sağlık açısından zararlı olmadığı düşünülebilir olsa da cilt hastalıklarına neden olabilir. Kabuklarını döken tahta kurusu, olduğu ortamda yaşadığının sinyallerini verir.

Yetişkin bir dişi tahta kurusu günlük olarak 1 ile 5 arasında, yaşamı boyunca ise 200 ile 500 arasında yumurta bırakabilir. Yaşaması için elverişli ortamları bulmaları halinde yaklaşık bir yıl yaşayabilirler. Oldukça hızlı çoğalabilen bu böcekler için erken önlem alınması yaşanılacak kötü durumların önüne çabucak geçilebilmesi için son derece önemlidir. Tahta kurusu ilaçlama için ne zaman isterseniz bizi arayabilirsiniz.

ilaçlama aşamaları infografik

Tahta Kurusu İstilasına Karşı Verimli Tekniklerimizle Yanınızdayız

Bizimle iletişime geçtiğiniz ilk anda iş planlamamızı hayata geçiriyoruz. İlaçlama talebinde bulunduğunuz mekânlar için gerekli tespitleri yapıyor ve çözüm yollarını belirliyoruz. Tahta kurusu ilaçlama uygulamalarımızla istilaların ortadan kalmasına yardımcı oluyoruz.

Tahta kurusu ısırığına maruz kalanlarda ciltte tahriş görülür. Bununla birlikte böceğin varlığı ciddi şekilde stres ve uyku bozukluğuna yol açabilir. Isırık sonucunda anlama süresi birkaç güne kadar çıkabilir ve hatta hiçbir reaksiyon gösterilmeyebilir. Bazı durumlarda ise tepkiler büyük kabarcıklar yoluyla görülebilir.

Kabarcıklar zamanla küçülerek minik lekeler oluşturur. Son olarak tahta kurusu ısırığı deri üzerinde iltihaplara neden olur. Cildiniz ile ilgili sorun yaşamanız halinde doktora gitmeniz gereklidir. Sonrasında bizlere ulaşarak tahta kurularının bulunduğunuz ortamlardan kovulmasını isteyebilirsiniz.

Tahta kurularının ortaya çıkış aşamalarında;

 • Taşınma süreçleri,
 • Yeni bir mobilya alınması,
 • Çeşitli eşyalara yapışması,
 • Otel gibi yerlerde kalınması,
 • Evcil hayvanların dışarıda gezdirildikten sonra üzerlerinde bulunması etkili olur.

Tahta kurusu hakkında yeterince bilgi sahibi olunmaması, böceğin yoğunluğunu arttırır. Farklı materyaller ile beslendiği sanıldığı için önemsenmeyen bu tür maalesef kanla beslendiği için büyüyüp çoğalmaya devam eder. Böcek görüldüğü anda tahta kurusu ilaçlama hizmeti için çabucak yardım alınması gerekir. Yapacağı ilaçlama işinde oldukça usta olan ekiplerimiz ile ortamlarınızı tahta kurusundan arındırmak çok fazla vaktimizi almaz.

Kullandığımız Etkili İlaçlarımızla Tahta Kurusuna Kesin Çözüm Sunuyoruz

Mevsim şartları ne olursa olsun, tahta kurularının yaşayabildikleri ortamları göz önünde bulundurduğumuzda her şartta yaşamına devam edebilir. Nereye yuva yaptıkları ve ne kadar yoğunlukta bulunduklarına göre tamamladığımız tespitlerimizden sonra etkili ilaçlarımızı hazırlıyoruz.

Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylı bir pozisyonda bulunan ilaçlarımızla can sağlığına ve çevreye hiçbir aşamada zarar vermiyoruz. Tahta kurusu ilaçlama solüsyonlarımızı tüm kural ve yönetmeliklere tam bir bağlılık göstererek hazırlıyoruz.

Tahta kuruları ilaçlama uygulamalarımızı;

 • Kafe ve restoran
 • Otel ve bahçe
 • Depo ve şantiye
 • İşyeri ve ev
 • Bina ve AVM
 • Fabrika ve okul gibi tüm mekânlarda sorunsuz bir biçimde devam ettiriyoruz.

Tahta Kurusu İlaçlama Yöntemimiz

Tahta kurusu ilaçlamasında en çok tercih edilen yöntemlerimizden birisi olan jel ilaçlama ile tahta kurularını ortadan kaldırıyoruz. Yaptığımız jel ilaçlama ile kendine has kokusu olan ilacımız, tahta kurularının yuvalarından çıkmasını sağlıyor. Yuvalarından çıkan böcekler ilacı yiyor ve sonra yuvasında ölüyor. Bu etki ile birlikte ölen tahta kurusunu yiyen diğer tahta kuruları aynı şekilde yok oluyor. Jel ilacımızın bazı özellikleri;

 • İlaçlama yapılan mekânın terk edilmesi gerekmez.
 • Kapı ve pencerelerin kapatılması gibi bir gereklilik bulunmaz.
 • İnsan ve evcil hayvanlara kesinlikle zarar vermez.
 • Kokusuz olduğu için ekstra bir rahatsızlık vermez.
 • Elektrikle çalışan cihazlara hiçbir biçimde zararı olmaz.
 • İlaçlama yapılan ortamda bulunan eşyaların kaldırılması ya da örtülmesine gerek bırakmaz.

Jel ilaçlama yanında dumanlı ve kokulu ilaçlama seçeneklerimizle tahtakurusu ilaçlama ihtiyacınız olduğunda BİOSİN Böcek İlaçlama firması olarak bizimle iletişime geçin. Ekiplerimiz aracılığıyla yapılacak uygulamalar ve dikkat edilecek hususlar hakkında detaylı bilgileri sizinle paylaşıyoruz.

telefon
whatsapp