Fare İlaçlama

Fare İlaçlama

Fare ilaçlama hizmetimizle ve Sağlık Bakanlığı onaylı solüsyonlarımızla evinizdeki, işyerinizdeki her türlü sürüngenlere, farelere son veriyoruz. Acil destek için bizimle hemen iletişime geçin.

Sürüngen ve Fare İlaçlama Hizmeti

Fareler doğada en çok bulunan kemirgenlerdendir. Elastik vücut yapıları sayesinde en dar alanlardan, ufak borulardan dahi geçerek istedikleri yere çok rahat ulaşabilmektedirler. İnsanların yaşam alanlarında da sık sık farelere rastlanmaktadır. Bunlardan kurtulmak da pek kolay değildir. Bu yüzden profesyonel fare ilaçlama yapılması önemlidir.

Fareler oldukça zararlı hayvanlardır. Yiyecek arayışındaki fareler özellikle akşamları aktif olmakta, bazı belirtilerle kendi aralarında anlaşabilmektedirler. Gerek çıkardıkları tıkırtılar gerekse pislikleriyle de varlıklarını göstermektedirler.

Herhangi bir yerde fareye dair bir belirtiye rastlanıldığında en büyük zarar, zaman kaybıdır. Bu nedenle de fare ilaçlama gibi kesin çözümlere başvurulmalıdır.

Fareler çok farklı yiyeceklerle beslenirler. Fakat çok aç kaldıklarında insanlar uyurken ince dokulu dudak, parmak, kulak gibi yerleri de ısırıp kemirebilirler. Salgıladıkları tükürük etkisiyle bu ısırmayı çok daha kolaylaştırırlar.

Bu gibi durumlarda mutlaka sağlık kuruluşlarına müracaat edilmeli, ardından da alanda fare ilaçlama yaptırılmalıdır. Firma olarak ev, işyeri, fabrika gibi her türlü kapalı alanda ya da yarı kapalı alanda fare ilaçlama hizmeti verebiliyoruz. Tarla, bahçe, site, depo gibi alanlardaki farelerden kurtulma konusunda da yardımcı oluyoruz.

Fare İlaçlama ve Fareyle Mücadele

Fareler pek çok türe sahiptir. Ülkemizde en çok rastlanan fare türleri şunlardır:

  • Ev faresi
  • Fındık faresi
  • Lağım faresi
  • Çatı faresi

Evlerde en çok rastlanan fındık faresidir. Fındık fareleri genellikle aile şeklinde gıda arayan, tek başlarına dolaşmayan hayvanlardır. En ufak deliklerden dahi rahatlıkla geçebilmektedirler. Fındık fareleriyle mücadele etmenin en etkin yolu kemirgen istasyonlarıdır. Bu nedenle hemen her yerde kemirgen istasyonlarına rastlanabilmektedir.

Fareler çok hızlı ürerler. Oldukça akıllı hayvanlar olduklarından onları yok etmek de çok kolay değildir. İnsanların yaşam alanları yakınında beslenip ürerler. Hızlı üreyip hızlı büyüdüklerinden dolayı kapan, yapışkan gibi müdahaleler artık yetersiz kalmakta, bundan dolayı da profesyonel ilaçlama kullanılmaktadır.

fare ilaçlama hizmeti

Fare İlaçlama Yöntemleri

Farelerle mücadelede pek çok yöntem kullanılabilmektedir. Fare kapanı, çeşitli zehirler ve yapışkanlar en çok tercih edilen fare ilaçlama yöntemleridir. Fakat bunlar farelerden kökten kurtulmaya vesile olmaz. Farelerse çok hızlı üreyen hayvanlardır. Bu yüzden bir yerde tek bir fare görseniz dahi orada tek bir fare yoktur. Çünkü fareler tek yaşamazlar.

Fareler kemirgen hayvanlardır. Isırabilirler, kablolarınıza, mobilyalarınıza zarar verebilirler. Yaşam alanlarınızın güvenliğini riske atabilirler. Fare problemini kökten çözmek için mutlaka profesyonel destek alınmalıdır. Firma olarak fare ilaçlama konusunda her zaman en etkili uygulamaları yapıyoruz. Mesela fare istasyonu yöntemini öneriyoruz. Uzman ekibimizle fare sorunu olan yerlere fare istasyonları kuruyoruz.

Fare istasyonları kapalı kutulardan oluşur ve farenin girebileceği iki delik yer alır. Kutu içine farelerin çok sevdiği yemlerden mum blok ya da tablet bulunur. Bu yemler 6 ay kadar bozulmadan kalabilir. Fare ufak bir parça dahi yese ciddi oranda su içme isteği uyanır. Geldiği yerden çıkıp kanalizasyona gider ve burada su içerek iç kanamayla ölür.

Fare istasyonu sayesinde ev ve diğer alanlarınızda fare ölüsüyle karşılaşmazsınız. Kokusuz bir yöntem olduğundan koku hissetmezsiniz. Fare ilaçlama yaptırmak için ev ya da işyerinizi terk etmenizde de gerek yoktur. Kablosuz bir yöntem olduğundan aynı zamanda güvenlidir. Evcil hayvanlar, çocuklar, bebekler için bir risk oluşturmaz.

Fare istasyonu hem açık hem kapalı alanlara kurulabilir. AVM, fabrika, park, bahçe, ev, apartman, depo, kömürlük, fırın, bodrum gibi pek çok alanda uygulanabilir. Etrafta ölü fare görme durumu olmadığından aynı zamanda en temiz yöntemlerdendir.

Fare ilaçlama yöntemi olarak sıvı ilaçlama da kullanılabilir. Sıvı ilaçlama mutlaka sürüngen ilaçlama alanında eğitimli, deneyimli kişilerce uygulanmalıdır. İlaçlama yapılan alana göre farklı yöntemlerle ilaçlama teknikleri kullanılabilir. Bu alanda kullanılacak sıvı ilaçlarsa kokulu olmaktadır. İlaçlama öncesinde gıdalar ağızları kapatılarak saklanmalı, oldukça hassas davranılmalıdır. Aksi taktirde ilaçla temas durumunda solunum yolu rahatsızlıkları oluşabilir.

Sıvı fare ilaçlama yönteminde fareler bu sıvının kokusunu alır ve saklandığı yerden çıkıp kaçmaya çalışır. Bu sırada etrafta görülen fareler hızlı biçimde yok edilir. Daha çok kapalı alanlarda uygulanır.

sürüngen ilaçlama

Fare İlaçlama Fiyatları

Fare ilaçlama hakkında en çok merak edilenlerden birisi fare ilaçlama fiyatları olmaktadır. Gerek firmamıza gelen sorular gerekse internette yapılan araştırmalar arasında bu konu büyük yekûn teşkil etmektedir. Her ne kadar sabit bir fare ilaçlama fiyatı öğrenilmek istense de her ilaçlama operasyonuna göre fiyatlar değişmektedir.

Fare ilaçlama fiyatlarını etkileyen unsurların başında farelerin yoğunluğu ve cinsi gelmektedir. Bir alandaki farelerin yoğunluğuna ve cinsine göre hem kullanılacak ilaçlar değişmekte hem de fare ilaçlama yöntemi değişmektedir. Yoğunluk arttıkça haliyle ilaçlama fiyatları da artacaktır.

Sektörde özellikle ilaçlar çok farklı markalar tarafından, farklı kalitelerde üretilmektedir. Tercih edilmesi gereken en kaliteli, insan ve çevre sağlığına uygun, aynı zamanda farelere karşı etkili ilaçlardır. Bu nedenle tek kriter daha ucuz olması değil, kaliteli olmasıdır.

Fare ve sürüngen ilaçlama yapılacak alanın özellikleri ve ölçüleri de fiyatlandırmada etkilidir. Kimi zaman farelerin yuvalarını veya kaynaklarını tespit etmek oldukça meşakkatli olabilir. Çok zorlu alanlarda araştırma yapmak, yer tespiti gerçekleştirmek gerekebilir. Bu nedenle ilaçlanacak yere ve genişliğe göre de fiyatlar değişebilmektedir.

BİOSİN olarak her zaman profesyonel sürüngen ilaçlama çalışmaları yapıyoruz. En kaliteli ilaçları ve ilaçlama ekipmanlarını kullanıyoruz. Yaptıkları işler ile uzmanlıklarının gösteren deneyimli ve çözüm odaklı bir ekibe sahibiz. İşçilik kalitesini de en yüksek noktada tutarak ve bütün bunları uygun fiyatlarla birleştirerek en uygun fare ilaçlama fiyatları ile hizmet sunuyoruz.

Sürüngen ilaçlamaya dair ayrıcalıklardan yararlanmak için bize hemen ulaşabilir, periyodik olarak ilaçlama hizmeti alabilirsiniz. Modern uygulamalarımızla temiz, sağlıklı ve güvenli yaşam alanlarına sahip olabilirsiniz.

İlaçlama Hizmeti Alan Kullanıcı Yorumları

Fulya Erden
Fulya Erden
2024-01-31
Harun bey e çok teşekkür ediyorum, randevuya tam saatinde geldi, iletişimi iyiydi.. Ve tabi ki en önemlisi harika bir ilaçlama yaptı, titizlikle çalıştı ve dip köşe ilaçladı. Bundan sonra ki islemlerimiz de tekrar sizinle çalışacağız 🌺
Tarik Solmaz
Tarik Solmaz
2024-01-28
Öncelikle tahta kurusu sıkıntımız vardı Halil bey o kadar titiz çalıştı ki ellerine sağlık teşekkür ederız 👍👍
bekir kement
bekir kement
2024-01-26
Hem telefondaki arkadaşa hemde ilaçlamaya gelen arkadaşa buradan teşekkür ederim işlerinin hakkını veriyorlar sonuna kadar hak ediyorlar
Arzu Erik
Arzu Erik
2024-01-18
Allah razı olsun Halil beyden evimi tahta kurusu basmıştı kaç firma geldi ilaçladı ancak bir faydasını göremedim 1 yıldır kurtulamadığım tahta kurusudan kurtardı nız beni elinize emeğinize sağlık eğer sizlerde mağdur iseniz şiddetle tavsiye ederim
Salih Biçici
Salih Biçici
2024-01-09
İstanbul şartlarında beklediğimden çok hızlı dönüş hizmet verildi.emeği gecenelere teşekkürler…
İsa Kamalı
İsa Kamalı
2024-01-09
Market ve depomuzu düzenli ilaçlama yaptırıyorum personel ve hizmetten memnunum
musa kartal
musa kartal
2024-01-09
Evimdeki böceklenmeden dolayı ilaçlama yaptırdım geldikleri günden itibaren çok etkisi oldu kurtulduk.Çok teşekkür ederiz.
telefon
whatsapp