Hamam Böceği İlaçlama

Hamam Böceği İlaçlama

Hamam Böceği İlaçlama hizmetimizle ve Sağlık Bakanlığı onaylı, çevreye ve insan sağlığına zarar vermeyen ekolojik solüsyonlarımızla evinizdeki ve işyerinizdeki tüm hamam böceklerine son veriyoruz. İlaçlama Hizmeti almak için bizimle hemen iletişime geçin.

Hamam Böceği İlaçlama Hizmeti

Hamam böcekleri yaşam alanlarında en sık karşılaşılan haşere türlerinden birisidir. Bu yüzden hamam böceği ilaçlama en sık uygulanan ilaçlamalardandır. Birçok böcekte olduğu gibi hamamböcekleri de karanlığı seven, bu nedenle daha çok geceleri aktif olan böceklerdir. Fakat kimi durumlarda gündüzleri de hamam böcekleriyle karşılaşabilirsiniz.

Bu, özellikle hamam böceği yoğunluğunun fazla olduğu yerlerde karşımıza çıkmaktadır. Hamam böcekleri sıcak ve nemli bölgeleri sevmekte, soğuk havadan korunmak ya da yiyecek bulmak amacıyla yaşam alanlarına girmektedir. En büyük sorun ise çok kısa sürede çoğalabilmeleridir.

Yumurtlayarak çoğalan bu böcekler çok hızlı üreyebildiklerinden tek bir hamamböceği ile karşılaşılsa dahi vakit kaybetmeden önlem alınmalı, en kesin çözüm olarak da hamamböceği ilaçlama yapılmalıdır.

Firmamız bu alanda yıllardır hizmet vermekte, bütün konut, işyeri, ofis, işletme, fabrika ve diğer alanlarda ön keşif hizmeti sağlayarak dilerseniz tek seferlik dilerseniz periyodik hamamböceği ilaçlama desteği sağlamaktadır.

hamam böceği

Hamam Böceği İlaçlama Nasıl Yapılır?

Hamamböceği ilaçlama farklı şekillerde yapılabilmektedir. Firmamız uzman ekibinin gerçekleştirdiği başlıca böcek ilaçlama yöntemleri şunlardır:

  • Sıvı ilaçlama:

Bu sıvı ilaçlama yönteminde hamam böceğinin saklandığı alanlar tespit edilir ve uzman ekip tarafından püskürtme yöntemiyle ilaçlama yapılır. Sıvı form her yüzeye ulaşarak ve püskürtme kuvvetiyle en kısa sürede etkisini gösterir.

  • Jel ilaçlama:

Jel ilaçlama yönteminde jel ilaç gözle görülemeyen kör noktalara pirinç tanesi büyüklüğünde şırınga ya da silikon tabancasıyla ufak parçalar halinde uzman ekip tarafından uygulanır.  Jel ilacı yiyen hamam böceği yuvasına döner ve orada ölür.

Diğer hamam böcekleri bu ölmüş böcekle beslendiklerinde onlar da ölür. Sıvı hamam böceği ilaçlama ile birlikte jel hamam böceği ilaçlama yönteminin de kullanmasındaki en temel amaç hamam böceklerinin bırakmış oldukları yumurtalara müdahale edebilmektir.

Profesyonel ekibimizce uygulanan jel hamam böceği ilaçları yaklaşık 3 ay bozulmadan kalabilmekte, daha sonra çatlayan hamam böceği yumurtaları üzerinde de etkili olarak sorunsuz çözüm sağlamaktadır.

  • Kokulu ilaçlama:

Kokulu ilaçlama yönteminin uygulama süresi alanın büyüklüğüne göre değişir. Genellikle 15-20 dakikada tamamlanır. Alan, kokulu ilaçlama sonrası 2 saat kapalı tutulur. Ardından 30 dakika kadar havalandırılarak yeniden kullanılmaya başlanabilir.

  • Kokusuz ilaçlama:

Kokusuz ilaçlama yönteminde kokusuz ilaçlar kullanılır. Uygulama süresi alanın büyüklüğüne göre 15-20 dakika arasında değişir. İlaçlama sonrasında 30 dakika kadar ortam havalandırılarak gün içinde kullanılmaya başlanabilir.

Hamam Böceği İlaçlama Aşamaları

ilaçlama aşamaları infografik

İlaçlama Sonrası Hamam Böceği Ne Zaman Ölür?

Firmamızın kullanmakta olduğu hamam böceği ilaçlama ilaçları son derece etkilidir. Fakat hamam böcekleri de oldukça dayanıklı canlılardır. Bu nedenle bir anda ölmek yerine yavaş yavaş ölürler. Hatta ilaçlamada hedeflerden birisi yumurtalara müdahaledir. Yumurtalara müdahale edilmediği taktirde hamam böcekleri sürekli çoğalmaya devam edecektir.

İlaçlama sonrasında hamam böceklerinin tamamının ölmesi bir hafta on gün sürebilir. Bu süre zarfında ortamda ıslak temizlik yapmamak gerekir. Aynı zamanda ev veya işyerinin şartlarının hamam böceği oluşumuna uygun olmaması gerekir. Bunun için dikkat edilmesi gereken çeşitli hususlar vardır.

Hamam Böceği İlaçlama Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hamam böceği ilaçlama işlemlerinin başarısı doğru ilaçlama, doğru yuva tespiti, doğru işçilik ve ilaçlama sonrası birtakım hususlara dikkat etmekle doğru orantılıdır.

İlaçlama sonrasında ilacın hamam böcekleri üzerinde etkisi devam eder. Bu yüzden en az 1 hafta ıslak temizlik yapılmamalıdır. Dip köşe ıslak temizlik yapmamak kaydıyla orta alanlar ve mutfak tezgâhı gibi yerlerin silinmesinde mahsur yoktur.

İlaçlama Firması olan Biosin hamam böceği ilaçlama konusunda, hamam böceği ilaçlama yöntemleri hususunda ve ilaçlama sonrasında dikkat edilmesi gerekenler konusunda detaylı bilgiyi müşterileriyle paylaşmaktadır.

Hamam Böceklerine Karşı Alınması Gereken Önlemler

Hamam böceklerine karşı her zaman tetikte olunmalıdır. Özellikle fırın, restoran gibi sıcak işletmeler ve yiyeceklerin bol olduğu işletmeler ile bunlara yakın konutlarda hamam böcekleri çok daha fazla görülebilir. Gerek rutin yaşamda gerekse hamamböceği ilaçlama işlemleri sonrasında çeşitli önlemler alınarak hamam böceği oluşumu önlenebilir.

Gıda kaynakları ortadan kaldırılmalı, onlar için çekici olan yiyecek ve su kaynakları toplanmalıdır. Bunun için tezgâhta açık yiyecek bırakmayın. Kuru yiyecekleri sıkıca kapatılmış kaplarda tutun.

Çöplerinizi biriktirmeyin. Tezgâh, ocak gibi yerleri temiz tutun. Sıhhi tesisat sızıntılarına erken müdahale edin. Dökülen sıvıları ve atıkları zaman kaybetmeden temizleyin. Dağınıklığa izin vermeyin.

Hamam Böceği İlaçlama Fiyatları

Hamam böceği ilaçlama fiyatları konuyla alakalı en çok merak edilenlerden birisidir. Hamam böceği ilaçlama fiyatları pek çok etkene göre değişmektedir. Bunda en temel etkenlerde birisi tercih edilecek ilaçlama türüdür.

Her bir hamam böceği ilaçlama türünde kullanılacak ilaçların türü farklıdır ve buna göre fiyat farkı oluşur. Ayrıca farklı marka ve kalitelerde ilaçlar kullanıldığında ilaç markalarına göre de fiyat değişmektedir. İlaç tercihinde insan ve çevre sağlığına uygun, etkinliği yüksek, sertifikalı olanlar kullanılmalıdır. Bu nedenle ucuz ilaçlar değil, kaliteli ilaçlar kullanılmalıdır.

Hamam böceği ilaçlama fiyatları üzerinde bir diğer etken ilaçlama yapılacak alanın özellikleri ve ölçüleridir. İlaçlama ne kadar fazla alana yapılacaksa ona göre fiyat artışı olmaktadır. BİOSİN olarak her zaman profesyonel çözümler sunuyor, en kaliteli ilaçları ve ilaçlama ekipmanlarını kullanıyoruz.

Aynı zamanda alanında eğitimli, deneyimli, bilgi birikimi yüksek ve çözüm odaklı bir ekiple çalışıyor, işçilik kalitesini de en üst seviyede tutuyoruz. Bütün bunları uygun fiyat avantajlarıyla birleştiriyor, en uygun hamam böceği ilaçlama fiyatları ile hizmet almanızı sağlıyoruz.

Hamam böceği ilaçlama alanında ayrıcalıklarımızdan yararlanmak için 7/24 tarafımıza ulaşabilir, periyodik takip hizmeti alabilir, mutlu ve huzurlu müşteri anlayışıyla sağladığımız çözümlerimizden istifade ederek güvenli yaşam alanlarına sahip olabilirsiniz. Güncel fiyatlarımız için tıklayınız.

Hamam Böceği İlaçlama Hizmeti Kullanıcı Yorumları

Fulya Erden
Fulya Erden
2024-01-31
Harun bey e çok teşekkür ediyorum, randevuya tam saatinde geldi, iletişimi iyiydi.. Ve tabi ki en önemlisi harika bir ilaçlama yaptı, titizlikle çalıştı ve dip köşe ilaçladı. Bundan sonra ki islemlerimiz de tekrar sizinle çalışacağız 🌺
Tarik Solmaz
Tarik Solmaz
2024-01-28
Öncelikle tahta kurusu sıkıntımız vardı Halil bey o kadar titiz çalıştı ki ellerine sağlık teşekkür ederız 👍👍
bekir kement
bekir kement
2024-01-26
Hem telefondaki arkadaşa hemde ilaçlamaya gelen arkadaşa buradan teşekkür ederim işlerinin hakkını veriyorlar sonuna kadar hak ediyorlar
Arzu Erik
Arzu Erik
2024-01-18
Allah razı olsun Halil beyden evimi tahta kurusu basmıştı kaç firma geldi ilaçladı ancak bir faydasını göremedim 1 yıldır kurtulamadığım tahta kurusudan kurtardı nız beni elinize emeğinize sağlık eğer sizlerde mağdur iseniz şiddetle tavsiye ederim
Salih Biçici
Salih Biçici
2024-01-09
İstanbul şartlarında beklediğimden çok hızlı dönüş hizmet verildi.emeği gecenelere teşekkürler…
İsa Kamalı
İsa Kamalı
2024-01-09
Market ve depomuzu düzenli ilaçlama yaptırıyorum personel ve hizmetten memnunum
musa kartal
musa kartal
2024-01-09
Evimdeki böceklenmeden dolayı ilaçlama yaptırdım geldikleri günden itibaren çok etkisi oldu kurtulduk.Çok teşekkür ederiz.
telefon
whatsapp