İlaçlama

Yılın 4 mevsiminde böcek, haşere ve kemirgenlerin saklanması, üremesi ve çoğalabilmesi adına her yönteme uygun formül ve formda ilaçlama hizmeti gerçekleştirmekteyiz.

Tecrübeli ilaçlama uzmanlarımız, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve T. C. Sağlık Bakanlığı onaylı olan insan ve çevre sağlığına zarar vermeyen, doğal dengeyi ve ekolojiyi bozmayan solüsyonlar kullanmaktayız. Kullanılan ilaçlama solüsyonları suda ve toprakta kolayca çözülebilen biyosidal ilaçlardır.

BİOSİN olarak tüm yaşam alanlarınızda ortaya çıkabilecek, üreyecek ve barınabilecek böcek, haşere ve kemirgenlere karşı kalıcı ilaçlama hizmeti gerçekleştirmekteyiz. İlaçlama hizmetlerimiz arasında; ev ilaçlama, işyeri ilaçlama, fabrika ilaçlama, bina ilaçlama, okul ilaçlama, şantiye ilaçlama, otel ilaçlama, bahçe ilaçlama, depo ilaçlama, fırın ilaçlama, cafe ilaçlama, periyodik ilaçlama, açık alan ilaçlama, alışveriş merkezi ilaçlama, gemi ilaçlama ve araç ilaçlama bulunmaktadır.

7/24 kesintisiz olarak gerçekleştirdiğimiz böcek, haşere, kemirgen ilaçlamada kalıcı çözümler sunmaktayız. Her koşula ve yönteme göre, uygun formül ve formda (jel, sıvı, sisleme) ilaçlama yapmaktayız.

JEL İLAÇLAMA
Jel ilaçlama, hamam böceği, kalorifer böceği, karafatma, kakalak, gibi böcekler için ideal bir ilaçlamadır. Jel ilaçta kendine has güzel bir koku vardır sürüldüğü yerden böcekleri kendine çeker. Gündüzleri yuvalarında saklanan böcekler bu kokuyu alınca gelip jel ilacı yerler. Yuvasına gidip orada ölürler. Ölen bu böceği de diğerleri yediğinde böylece zincirleme olarak ölürler. Jel ilaç uygulamasında insanların ilaçlanan yeri terk etmelerine gerek yoktur. Jel ilaçta hiç koku yoktur. Jel ilacın sürüldüğü yerler kesinlikle silinmemesi gerekir. Çevreye ve insan sağlığına hiç bir zararı yoktur.

Jel İlaçlama Yönteminde;
1-İnsana ve evcil hayvanlara hiçbir zararı yoktur.
2-Hiç kokusu yoktur; bu yüzden insana ve evcil hayvanlara zararı yoktur.
3-Kapı ve pencereleri kapatmanıza gerek yoktur.
4-İlaçlanan yeri terk etmenize gerek yoktur.
5-Jel ilacın sürüldüğü yerler kesinlikle silinmemesi gerekir.
6-Jel ilaçlama öncesinde herhangi bir hazırlık yapmaya; jel ilaçlama sonrasında herhangi bir temizlik yapmaya hiç gerek yoktur.
7-Jel ilaçlamada çocuk oyuncaklarını örtmeye veya saklamanıza gerek yoktur.
8-Jel ilaçlama öncesi mutfak eşyalarını kaldırmanıza ya da jel ilaçlamadan sonra yıkamanıza hiç gerek yoktur.
9-Jel ilaç elektrikli cihazlara da sürülebilir, cihaza zarar vermez.

KOKULU İLAÇLAMA
Kokulu böcek ilaçlama, tüm haşereleri kısa sürede öldürür. Haşerelerin çok yoğun olduğu yerlerde kokulu ilaçlama yapılması gerekir. Kokulu böcek ilaçlama, cam sil spreylerinin suyu püskürttüğü gibi sırt pompası ile veya motorla sis duman şeklinde yapılır. Koku temasıyla haşereleri öldürdüğü için kapı ve pencereler kapatılmalıdır. Mutfak eşyalarını tabak tencere vb. eşyalar kaldırılmalıdır. Açıktaki yiyecek içecek kaldırılmalı kokulu ilaçlama yapılan yerde insan ve hayvan olmamalıdır.

İlaçlanan yer 2-3 saat kapalı kalmalı daha sonra 1-2 saat havalandırma yapılmalıdır. İlaçlanan yeri havalandırırken dışarıda beklenmelidir. İçeride durursanız içerideki gazlı ölü hava sizi zehirler.

KOKUSUZ İLAÇLAMA
Haşere ilaçlama, kemirgen ilaçlama uygulaması yapılırken bazen ilaçlanan yeri terke dip dışarı çıkmak mümkün değildir. Örneğin, kışın hava soğuk olduğu için veya evde hasta olduğu için ya da ilaçlanacak yerde sürekli müşteri olduğu için kafeler, imalathane, restoran, hastane, otel gibi yerler sürekli kokusuz ilaçlama yapılmasını ister. Bu gibi yerlerde böcek ve diğer haşerelerden kurtulmak için ilaçlama esnasında koku yapmayan kokusuz ilaçlarla ilaçlama yapılır. Kokusuz ilaçlama aynı kokulu ilaçlama gibi hazırlanır ve yapılır. Bu ilaçlama sisteminde sırt pompası kullanılır.

Kokusuz ilaçlama yapılırken mekanı kapatmaya gerek yoktur. Evde hasta, çocuk, bebek, misafir varsa ya da dışarıda hava yağmurlu ve soğuksa kokusuz ilaçlama sizin için en uygun bir ilaçlama yöntemidir. Sıvı kokusuz ilaçlama her böcek ve haşereyi öldürmez. Bu ilaçlama ancak evde 1-2 böcek varsa ancak o zaman tavsiye edilir. Aşırı yoğun böcek istilası olduğunda kokulu ilaçlama, dumanlı ilaçlama önerilir. Kokusuz ilaçlama için kullanılan kokusuz haşere ilaçlama yani kokusuz ilaçlar insan ve evcil hayvanların ilaçlanan alanı terk etmeden uygulanan kokusu olmayan özel olarak hazırlanmış ilaçlardır. Kokusuz ilaçlar Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı ve insan sağlığına zararı yoktur. Kokusuz ilaçlama uygulamasında dikkatli olunmalı ve gıda maddelerine temas etmeden yapılmalıdır. İlacın temas ettiği gıdalar hemen çöpe atılmalıdır.