Dezenfeksiyon

ORTAM DEZENFEKSİYONU NEDİR?


Ortam dezenfeksiyonu, bir ortamın mikrobiyal yükünün indirilmesi işlemidir. Özellikle Koronavirüs Covid-19 sürecinde, virüsün havada 3 saat asılı kalması ve diğer yüzeylerüzerinde de uzun süre bulunmasından dolayı ortam dezenfeksiyonu önemli ve etkilidir.

ORTAM DEZENFEKSİYONU NE İŞE YARAR?


Herhangi bir mikroorganizmanın hastalık yapabilmesi için bir ortamda belli bir miktarın üzerinde bulunması gerekir. Dolayısıyla ortamda biriken mikrobiyal yük ortam dezenfeksiyonu ile ortadan kaldırılır ve ortamda koruma sağlanır.

parallax background

ORTAM DEZENFEKSİYONUNDA NASIL BİR İŞLEM YAPIYORUZ?


Özel ortam dezenfektanlarında, kuru hava soğuk sisleme yöntemi ile uygulama yapmaktayız.

Ortam dezenfeksiyonuna karar verdiğinizde;

1- Hijyen Ekspertizi Doğru dezenfeksiyon yöntemini belirlemek için ücretsiz hijyen ekspertizi yapıyoruz.
a- Risk Durumu / Bulunan mevcut ortamın risk durumuna göre uygulanacak yönetimi belirliyoruz (hastane, diş klinikleri, fabrika, iş yeri, okullar vb.).
b- Metreküp Hesabı / Ortam dezenfeksiyonu yaptığımız için kapalı alanlar baz alınmaktadır. Bunun için m 3 (metreküp hesabı) üzerinden ekspertiz yapmaktayız.Ekspertiz m 2 (metrekare) hesabı üzeriden yapılırsa ortam dezenfeksiyonu için belirleyici olmaz.
c- İnsan Sirkülasyonu / Mevcut ortama giren günlük insan sayısı, hesaplama yapacağımız uygulama için belirleyicidir.

2- Uygulama
Belirlenen yöntem doğrultusunda uygulamayı gerçekleştiriyoruz.

3- Mikroorganizma ölçümü
Ortam dezenfeksiyonu yapılmadan önce ve sonra mikroorganizma ölçümü yapılarak, ortamın hijyen durumunu kontrol altına alıyoruz.

Kapalı alan ortam dezenfeksiyon hizmetlerimizi 4 ana başlıkta toplayabiliriz.


BİOSOL


Bu dezenfeksiyon hizmetimizde kullandığımız ürün Nano sol-jel teknolojisi ile üretilmektedir. Uygulandığı ortamda nanoboyutta küçük kalkanlar ile kaplayarak mikroorganizmaların tutunmasını engeller. Virüs, bakterilerin yanı sıra küf, mantar ve mayalara karşı da etkilidir (%99.9). Uygulandığı yüzey temizlense dahi etkisi uzun süre devam eder. Uygulanan ortamın risk durumu, büyüklüğü ve insan sirkülasyonuna bağlı olarak 1-6 ay arası etki gösterir.

BİOHİDROPER


Bu dezenfeksiyon hizmetimizde kullandığımız ürün Nano gümüş ve hidrojen peroksittir.Uygulandığı ortamda oksitleme özelliği ile beraber hücre zar yapısını bozarak mikroorganizmaları yok eder. İçeriğindeki gümüş kolloidler ekstra koruma sağlar. Virüs ve bakterilerde %99.9 etkilidir. Uygulanan ortamın risk durumu, büyüklüğü ve insan sirkülasyonuna bağlı olarak 14-21 gün arası etki gösterir.


BİOPRO


Bu dezenfeksiyon hizmetimizde katyonik özellikte dezenfektan kullanılmaktadır. Uygulandığı ortamda mikroorganizmaların hücre bütünlüğünü bozarak protein yapılarında tahribata yol açar. Virüs bakteri (bakteri sporları hariç) ve mantarlarda etkilidir (%99.9). Uygulanan ortamın risk durumu, büyüklüğü ve insan sirkülasyonuna bağlı olarak 1-5 gün arası etki gösterir.

NANO KALKAN UYGULAMASI


Özel kompresörlü cihazlarımızla beraber havada homojen yayılan özel bir kaplama uygulamasıdır. Bu uygulamanın işlem süresi diğer uygulamalara göre daha uzundur. Aynı zamanda koruyucu özelliği de daha uzun sürmektedir. Özellikle hastaneler, dental klinikler ve ambulanslara, aşırı riskli ortamlara bu dezenfeksiyonu öneriyoruz. Etkinlik süresi 6 aya kadar sürmektedir. Uygulama öncesi yapacağımız ücretsiz ekspertiz ile etkinlik durumu hakkında detaylı bilgi veriyoruz. Fakat yüksek insan sirkülasyonun olduğu yerlerde günlük uygulama yapmanın kaçınılmaz olduğunu vurgulamak isteriz.

GÜNCEL TANITIM BROŞÜRÜMÜZ

Broşürü İndirin